Odborná pomoc

Odborná pomoc

Nabídka konkrétní podoby další odborné pomoci bude aktuálně doplňována v průběhu podzimu 2018.

Odborná pomoc:

Pečující osoby mají právo na zprostředkování psychologické, terapeutické nebo jiné odborné pomoci alespoň jednou za 6 měsíců. Takto zprostředkovaná odborná pomoc je bezplatná, tj. ze státního příspěvku mohou být hrazeny náklady na konzultaci s daným odborníkem.

Doprovázející organizace „Dětský úsvit“ vede seznam oborníků a odborných zařízení v kraji a rovněž s nimi i úzce spolupracuje.

Doprovázející organizace sama zajišťuje a realizuje pro pečující osoby pravidelná setkání  s možností využití individuální konzultace a supervize s těmito odborníky. Dle aktuální situace a potřeby pečující osoby je vždy vybrán vhodný a včasný termín konzultace. S hostujícími  psychology, terapeuty, speciálními pedagogy apod. se setkávají pečující osoby i na vzdělávacích akcích a relaxačně- terapeutických programech.

Klub pěstounů:

je jedna z forem odborné pomoci pro pečující osoby, kterou pravidelně nabízíme. Probíhá za účasti psychologa, spojuje v sobě terapeutický prvek. Klub pěstounů sehrává pěstounů důležitou roli v prevenci syndromu vyhoření, je zde významně posilována psychohygiena a cenná je i jeho supervizní role.

Dětem v pěstounské péči nabízíme PROGRAMY PRO OSOBNOSTNÍ ROZVOJ DÍTĚTE (terapeut, speciální pedagog)

Autorská práva

Provozovatelem a vlastníkem internetových stránek www. destkyusvit.cz je „ Dětský úsvit“ z.s.

PLNÉ ZNĚNÍ

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#100) Object does not exist, cannot be loaded due to missing permission or reviewable feature, or does not support this operation. This endpoint requires the 'pages_read_engagement' permission or the 'Page Public Content Access' feature or the 'Page Public Metadata Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages, https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#page-public-metadata-access for details.
Type: OAuthException
Code: 100
Please refer to our Error Message Reference.